Dita Sudová

Trendy flexibilního zaměstnávání v Británii


Britské firmy používají flexibilitu jako chytrý prodejní artikl. Velmi jim záleží na tom, aby vytvořily prostředí pro top talenty a jsou si vědomy, že jedna z efektivních cest, která je k tomu dovede, je přes stále více populární nabídku flexibilních příležitostí. Loňský velký svátek - Olympiáda - kultuře flexibilních úvazků pomohla. Zaměstnavatele přinutila k zamyšlení, jak ještě více efektivně a flexibilně během léta pracovat. Koneckonců nabídka flexibilních pracovních forem tu dobře funguje už přes deset let, a to i díky podpoře legislativy.

 

Jak si vybrat správného kouče?S koučem půjdete kus cesty, dejte si načas s jeho výběrem. Přináším pár tipů, jak si s tím poradit.Kdysi dávno mě pouhá zvědavost přivedla za jedním koučem na úvodní schůzku. Byla jsem ale bohužel nemile překvapená, jak se člověk, který se koučem nazývá, chová. A musím dodat, že jeho chování mě odradilo a odsunulo můj vývoj v této oblasti o pár let.

Nedopusťe to samé a hlavně - neztrácejte čas.

Rozhovor s Andy Lakem, průkopníkem flexibilního zaměstnávání v Británii


Ráda se potkávám s lidmi, které mě obohatí a inspirují. Pravidelně vám budu některé z nich představovat. Jedním z nich je Andy Lake. Jeho skromná osobnost avšak obrovské úsilí  a viditelné výsledky inspirují nejenom firmy v Británii. Seznamte se s ním i vy.

​Andy Lake je ředitelem a zakladatelem serveru www.flexibility.co.uk , nejznámějšího serveru v UK, který se věnuje flexibilním možnostem zaměstnávání. Považuje se také za pionýra - propagátora těchto typů úvazků v Británii a podílí se na množství výzkumů a projektů.

 

Co je pozitivní psychologie?


Ve středu 20.3. 2013 se konal 1. mezinárodní den štěstí. Okamžitě jsem si s tímto dnem vybavila přednášky pozitivní psychologie. Slovo štěstí nás provází celý život, přejeme ho všem okolo, které máme rádi. Vždyť kdo by nechtěl být v životě šťastnější a žít kvalitnější život? Kdo by nechtěl do svého života vnést více radosti a naplnění? Právě tato témata pozitivní psychologie nabízí a hledá odpovědi. Otázek je mnohem víc. Jak plně využít své přednosti, talent, silné stránky a stavět na nich? V zásadě můžeme klasifikovat čtyři oblasti, které rozpracovává: 1. pozitivní zkušenosti 2. pozitivní vztahy 3. využívání předností osobnosti 4. pozitivní instituce.

 
Zaměstnanecké benefity ve Velké Británii
 


Článek vyšel 29.4.14 v příloze HN, 28.4.14 online na ihned.cz, zde je jeho originální znění

 

Zatímco v Česku je flexibilní úvazek spjat s rodiči předškolních dětí, ve Velké Británii tento benefit nabízejí rodičům s dětmi do 16 let. V hitparádě zaměstnaneckých výhod ale vedou vouchery na jesle a pojištění u zubaře.